sol-1
sağ-1
İstanbul
DOLAR14.7975
EURO15.8183
ALTIN905.83

Ümraniye Sanayi Sitesi Esnafı Sorunlarına Çare Arıyorlar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ümraniye Sanayi Sitesi Esnafı Sorunlarına Çare Arıyorlar
Abone ol
Yaklaşık 40 yıl önce kurulan Ümraniye Sanayi sitesi esnafları yorgun ve iş yapılamaz hale gelen binalarda risk altında olduklarını ifade ettiler.,

              Sanayi sitesi içinde yıllar içinde oluşturulan farklı sitelerin temsilcileri Ümraniye Esnaf ve Sanaatkârlar Odasının kapısını çaldılar. Başkan Mehmet Özdil’i ziyaret eden heyette Fatih Sanayi Sitesi Başkanı Ali Kaya, Deniz Sanayi sitesi Başkanı Vedat Bahçekapılı, Birlik Sanayi Sitesi Hayati Kaya, Güven Sanayi Sitesi Başkanı Aydın Yazlı ve Gümrükçüler Sanayi Sitesi Başkanı İbrahim Bayındır yer aldı.

              Site Başkanları Ümraniye Sanayi Sitesi içerisinde 3.000 civarında esnaf arkadaşlarımız var.Dükkanlar 20 mt civarında artık Ümraniye büyüdü Hatta sitemizin çevresi son derece modern yapılarla doldu.Ama bizim binalarımız artık eskidi ve riskli konuma geldi.

              Özellikle küçük bir dükkanın önüne üç kamyon geldiğinde site içerisinde trafik durma noktasına geliyor hatta zaman zaman duruyor. Bu nedenle sesimizi yetkililere duyurmak için Esnaf temsilcimiz olan Oda Başkanımız Mehmet Özdil’den bürokratik yolların takibini ve bizleri artık yeni bir arazide oluşturulacak yeni modern sitemizin yapılması için kedisinden destek istiyoruz dediler.

 Ümraniye 51 İlden Büyük Bir İlçe

              Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil  “Ümraniye’nin 51 ilden büyük bir ilçe olduğuna dikkat çekti. Özdil; Sanayi sitesinin büyük ihtiyaçları karşılayan ancak bugünümüzde ne yazık ki binalarıyla verimli olamayan bir bölgede. Sanayi Başkanlarımız sıkıntıları anlattılar. Bizler zaman, zaman gidip esnaf arkadaşlarımızı dinliyoruz. Ancak artık zamanı geldi diyerek yapacak çok işimiz var. Öncelikle İlçemiz Belediye Başkanı, Kaymakamlık Makamlarından başlayarak gerekli müracaatlarımızı yapacağız. Elbette sonrasında aşama, aşama Sanayi Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Valilik, İ.B.B.  kısacası herkesin kapısını çalarak sitelerimizde bulunan yaklaşık 3.000 civarında esnafımızın yeni sanayi sitelerine kavuşması için çalışacağız dedi.

Haber : Nurcan Kırcalı

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sefa Sami Bizim Bölge Gazetesini Ziyaret EttiÖnceki Haber

Sefa Sami Bizim Bölge Gazetesini Ziyaret...

DEVA Partisi Ümraniye’de CEM Evleri’ni Ziyaret ettiSonraki Haber

DEVA Partisi Ümraniye’de CEM Evleri’ni Z...

den-kızıl göl manzara

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar