sol-1
sağ-1
İstanbul
DOLAR14.7975
EURO15.8183
ALTIN905.83

Memur ve Emekli Maaş Zammı %30’a Yükseltildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Memur ve Emekli Maaş Zammı %30’a Yükseltildi
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Biz ülkemizi kalkındırmak, milletimizi müreffeh hâle getirmek için yatırımla, istihdamla, üretimle, ihracatla Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz” dedi. Erdoğan Memur ve Emekli maaşlarına % 5 bir artış müjdesi de vererek zammı % 30 çıkardıklarını duyurdu.
cüneyt ılgın kurban

             Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasının başında kabine ve grup toplantıları başta olmak üzere, milletin huzuruna çıktıkları her hükûmet ve parti programının bir eser ve hizmet şöleni şeklinde geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirlere yaptıkları ziyaretlerdeki toplu açılış törenleri ve diğer programlarla bu şöleni illere de taşıdıklarını kaydetti.

           “Çünkü bizim milletimize bir ahdîmiz var” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eser ve hizmet siyasetiyle milletin gönlüne girdiklerini söyledi.

“TÜRKİYE YÜZYILI’NIN İNŞASINI MİLLETİMİZLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

             Milletin gönlündeki yerlerini sürekli güçlendirerek korumakta kararlı olduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bunun için hem kendimiz hem teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız gece gündüz çalışıyor, mücadele veriyoruz. Varsın birileri, bizim emeğimizi, alın terimizi, gayretimizi iki çift lafla, iki satır sosyal medya mesajıyla çalmaya kalksın. Varsın birileri, kendi saplantılarını ülkenin ve dünyanın gerçeği sanarak hayal âleminde yaşamaya, kendi halkına ve devletine karşı kin kusmaya devam etsin. Biz işimize bakacağız.”

            Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz eser ve hizmet siyasetimize bakacağız. Biz ülkemizi kalkındırmak, milletimizi müreffeh hâle getirmek için yatırımla, istihdamla, üretimle, ihracatla Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Biz ülkemizde hak ve özgürlük talebi karşılanmamış hiçbir kesim bırakmama azmiyle demokrasimizi güçlendireceğiz. Biz mazlumların sesi, mağdurların umudu olarak ülkemizi bölgesinde ve dünyada yükseltmeyi, yüceltmeyi sürdüreceğiz.”

            Türkiye Yüzyılı’nın inşasını milletle birlikte gerçekleştireceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kalkınan, büyüyen, gelişen ülkemizin imkânlarını yatırımla, destekle, teşvikle, ücret artışıyla, yardımla milletimizin her kesiminin istifadesine sunacağız. Yeni yönetim sistemimizin sağladığı hızlı karar alma ve etkin uygulama kabiliyetini, programlarımızı, projelerimizi daha çabuk hayata geçirmek için kullanıyoruz. Ülkemizin bölgemizde ve dünyada artan siyasi, diplomatik, askerî gücünü her bir insanımızın hayatına olumlu katkılar sağlayacak kazanımlara dönüştürmeyi sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

         Cumhurbaşkanı Erdoğan Dün ve bugün yürütülen çalışmalar sonucunda memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30’a çıkaracak imkanlar sağladık. Buradan memurlarımıza ve tüm emeklilerimize ocak ayı maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdelerini veriyoruz. En düşük emekli maaşının da 5 bin 500 lira olacağını duyuruyoruz. Yılın ikinci yarısı için toplu sözleşme ve enflasyon farkı göz önünde bulundurularak yeni artışlar yapılacağını hatırlatmak istiyorum. Dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Memur ve Tüm Emeklilere %25 Zam VerildiÖnceki Haber

Memur ve Tüm Emeklilere %25 Zam Verildi

Çekmeköy-Taşdelen-Alemdağ Yol Kavşak Projesi Çalışmaları BaşladıSonraki Haber

Çekmeköy-Taşdelen-Alemdağ Yol Kavşak Pro...

den-kızıl göl manzara

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar