sol-1
sağ-1
İstanbul
DOLAR14.7975
EURO15.8183
ALTIN905.83

Mehmet Uğurelli Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mehmet Uğurelli Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Oldu
Abone ol
Çekmeköylülerin yakından tanıdığı, Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Mehmet Uğurelli Manisa’ya il Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

           Uzun yıllar Çekmeköy’de başarıyla görev yapan Mehmet Uğurelli, TOKİ Çok Programlı Anadolu Lisesi, Güç Kardeşler Anadolu Lisesi ve Özden Cengiz Anadolu Lisesi’nde kurucu müdür olarak görevlendirilmiş sonrasında Özden Cengiz Anadolu Lisesi’ne müdür olarak atanmıştı. Daha sonra Miili Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müşaviri olan Mehmet Uğurelli ayrıca Türk Kızılayı Çekmeköy Şubesinde daha sonra da Türk Kızılayı İstanbul Şubesinde Yönetim Kurulunda görev almıştı.

         Mehmet Uğurelli  Manisa İl Milli Eğitim Müdürü olarak bugün (08.09.2023) göreve başlayacak.

         Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’nin yerine atanan Mehmet Uğurelli Kimdir?

            Mehmet Uğurelli 1979 Tarsus/Mersin doğumludur. 2001 yılında Konya/Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümününden mezun olmuştur.

             Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Planlaması ve Denetimi alanında yüksek lisansını 2011 yılında tamamlamıştır.

             Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Uygulamaları Eğitimi alanında ikinci yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

            2001 yılında memleketi Mersin’de Tarih Öğretmeni olarak Milli Eğitim Bakanlığında göreve başlayan Uğurelli, bu dönemde TÜBA ile “Ders Kitaplarında İnsan Hakları ve Avrupa Birliği Örnekleri” adlı geniş çaplı araştırmada görev almıştır.

            2007 yılından itibaren birçok eğitim kurumunda Kurucu ve Eğitim Yöneticisi olarak görev yapmıştır.

             Cumhurbaşkanımız tarafından 7 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile Milli Eğitim Bakanlığına Bakanlık Müşaviri olarak atanmıştır.

           Bakanlık Müşavirliği döneminde Milli Eğitim Bakanlığımızın Okul Öncesinden sorumlu Bakan Danışmanı görevini gerçekleştiren Uğurelli, Okul Öncesi Eğitimin yaygınlaştırılması hususunda çalışmalar yapmıştır. Okul Öncesi eğitimi yaygınlaştırma amaçlı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı himayesindeki  “KIZILAY ANAOKULU” projesinin koordinatörlüğünü gerçekleştirmiş, yurt genelinde 64 anaokulunun tüm inşa/kuruluş ve bakanlığa devir süreçlerini yönetmiştir.

          STK’ların toplum ve ülke gelişimine olan katkısının farkında olarak 12 yıl boyunca Türk Kızılayı’nın birçok kademesinde aktif görev üstlenmiştir.

           28 Nisan 2019’da yapılan kongre ile Türk Kızılayı İstanbul Merkez Şube Başkanı olarak seçilmiştir.

             Yurt içinde ve yurt dışında bir çok eğitim, proje ve çalışmanın koordinasyonunda görev alan Uğurelli, 2013 yılında Bangladeş/Dakka İnsani Yardım Operasyonu, 2014 ve 2015 İspanya ve Hollanda Öğrenci Değişim Programları, 2016 Macaristan Eğitim Sistemi Değerlendirme Programı, 2017  Karadağ ve Arnavutluk Yardım Operasyonları, 2018 Senegal Yardım Operasyonu ve 2011’den itibaren Suriye İnsani Yardım Operasyonu başta olmak üzere bir çok ulusal ve uluslararası proje ve faaliyette yer almıştır.  

            İSTKA tarafından desteklenen ve uygulanan “PsikoSosyal Pandemi Merkezi Eylem Planı ve Pandemi Akademi Uzaktan Eğitim” adlı projede İştirakçi olarak yer almaktadır.

Mehmet Uğurelli evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kırklareli ve İstanbul'da Sel felaketiÖnceki Haber

Kırklareli ve İstanbul'da Sel felaketi

Ilgın ve Gün ailesinin Mutlu GünüSonraki Haber

Ilgın ve Gün ailesinin Mutlu Günü

den-kızıl göl manzara

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar