sol-1
sağ-1
İstanbul
DOLAR14.7975
EURO15.8183
ALTIN905.83

CHP'de Gürsel Tekin İstifası Şoku

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'de Gürsel Tekin İstifası Şoku
Abone ol
Eski CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin CHP’nin Atatürkçü kimliğinden uzaklaştığını belirterek ağır ithamlarda bulunarak partiden istifa ettiğini duyurdu.

                CHP’de uzun zamandır süren parti içi çekişmeler ve kavgalar hız kesmiyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin en etkili isimlerinden biri olan Gürsel Tekin, sosyal medyadan duyurduğu istifa açıklamasında "Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı" ifadelerine yer verdi.  CHP’nin Esenyurt Belediye Başkanı Adayı olarak açıklanma niyetinde olduğu belirtilen Gürsel Tekin’in yaptığı açıklama şu şekilde:

         "Aziz milletime ve yol arkadaşlarıma,

            Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel ilkeleri tüzük ve programında yer almaktadır. Ne yazık ki geçen zamanda CHP çağdaş uygarlığı hedefleyen, Türkiye’de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaştırılmış,

* Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı,

* Parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı,

* Partiye emek veren, partinin iktidar olması için çalışan insanların dışlandığı,

* Türkiye’de iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesinin yeğ tutulduğu,

* Parti hukukunun ve partimiz emekçilerinin haklarının yok sayıldığı, Genel Merkezin kendi açıkladığı kural ve talimatlara bile uymadığı, parti hukukuna ve açıklamalarına güvenerek emek sarf eden insanların emeklerinin gasp edildiği,

İdeoloji, ilke veya düşünce ile oluşan yoldaşlık ruhu yerine ahbap - çavuş, eş, dost, akraba ilişkilerinin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapı haline dönüşmüştür.

Partinin her makamında görev alma onuruna erişmiş, her zaman sokakta, halkın içerisinde Türkiye’de iktidar olmak için çalışmış benim için ortaya çıkan bu tablo acı ve üzüntü vericidir.

Bu sebeple, gençlik yıllarımdan beri hayatımı adadığım, ilkelerini kalbime mühürlediğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden yine inandığım, uğruna yaşadığım ilkeler bunu emrettiği ve mevcut yapıda çalışma imkanım kalmadığı için büyük bir üzüntüyle istifa ediyorum.

Uğruna hayatımı adadığım ilkeler için çalışmaya devam edeceğim...

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ziraat Türkiye Kupası Kura Çekimi YapıldıÖnceki Haber

Ziraat Türkiye Kupası Kura Çekimi Yapıld...

CHP İstanbul'da Protestolar Altında Adaylarını AçıkladıSonraki Haber

CHP İstanbul'da Protestolar Altında Aday...

den-kızıl göl manzara

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar