sol-1
sağ-1
İstanbul
DOLAR14.7975
EURO15.8183
ALTIN905.83

Çekmeköy’ün Sosyal Tesislerinde İndirimli Gençlik Menüleri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çekmeköy’ün Sosyal Tesislerinde İndirimli Gençlik Menüleri
Abone ol
Çekmeköy Belediyesi aldığı kararla belediye sosyal tesislerinde fiyatlarda indirime gitti. İndirimlerin yanı sıra gençler için hazırlanan zengin ve uygun fiyatlı gençlik menüleri de vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra İstanbul’da yaşanan büyük değişimin etkileri devam ediyor. Yönetim değişikliği yaşayan Çekmeköy Belediyesi de yaptığı sosyal projelerle tüm dikkatleri üzerine çekiyor. İstanbul’un genç ve şirin ilçelerinden biri olan Çekmeköy’de yeni Belediye Başkanı Orhan Çerkez’in sosyal projeleri vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanıyor. Enflasyonla mücadele ediyoruz, halkın olanı halka teslim ediyoruz. Biz halkın belediyesiyiz diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, “Sosyal tesislerimizde çay ve su fiyatını 5 TL ‘ye, kahve fiyatını da 14 liraya düşürdük. Ayrıca 120 TL ile 190 TL arasında değişen fiyat seçenekleriyle hazırladığımız 5 farklı menüyü de komşularımızın beğenisine sunduk“ diyerek müjdeyi paylaştı. 

Her Şey En İnce Ayrıntısına Kadar Hesaplandı

                 Sosyal tesislerde yapılan indirimlerle ilgili konuşan Başkan Çerkez, “Seçim sürecinde ve sonrasında gençler; dışarda bulunan kafelerin pahalı olduklarını bize aktardılar. Biz de bu doğrultuda hareket ederek, 19 Mayıs’ta gençlerin istek ve beklentileri doğrultusunda fiyatlarda güncellemeye gittik. Ayrıca, dışarda ekonomik kriz de var. Biz bunları göz önüne alarak bu ekonomik koşullarda bir öğrenci gün de ne kadar para harcar, hangi menüleri yiyebilir deyip en ince ayrıntısına kadar hesaplama yaptık. Önceliğimiz kaliteli hizmet. Çay, su, filtre kahve de yüzde 130’lara varan indirimlere gittik. Sosyal tesislerde 5 farklı menü de oluşturduk. Bugün bütün kafeleri dolaştım gençler yapılan indirimlerden ve menülerden memnun. Benim önceliğim yaşlı vatandaşlarımız ile gençler. Yüzlerin gülüyor olması beni mutlu etti” dedi.

Kamu Kurum Ve Kuruluşları Bu Tür Adımları Atmalı

                    Çekmeköy’lü komşularımızın memnuniyetinin yüzlerine de yansıdığına dikkat çeken Başkan Orhan Çerkez sözlerini şöyle sürdürdü: “Her gittiğim yerde sosyal tesislerdeki fiyatlarla ilgili talepler geliyordu. Ülkenin ekonomik durumu ortada. Özellikle emekli ve gençlerimiz çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Alım gücü düştü. Bizim yaptığımız hizmetin asıl nedeni vatandaşın mutlu olmasını sağlamaktır. Biz de bunu başardık. Gençlerimizin yüzü gülüyor, gençlerin yüzleri gülüyorsa geleceğimizi garanti altına alınmışız demektir. Öğretmenler ve öğrencileri de aynı. Hepsini aynı anda sosyal mekânlarımız da bir arada görmek beni ayrıca çok mutlu etti. Kamu kurum-kuruluşları ve sosyal tesisiler mevcut ekonomik durumu göz önünde alıp bu doğrultuda bizim gibi adımlar atmalı. Vatandaşlara hizmet etmek ve onların mutlu olmasını görmek her şeyin üstündedir. Ciroların fazla olması, kar etmek önemli değil. Önemli olan memnuniyet” dedi. 

Hizmette Ticaret Düşünülemez

                     Halka hizmetin ticari kaygılarla yapılmaması gerektiğine inandığını belirten Başkan Çerkez, Çamlık Kafe’de ve sosyal tesislerde uygulanan indirimlerle ilgili aileler ve gençlerle bir araya geldi. Alemdağ Mehmet Akif Ersoy Öğretmenleriyle karşılaşan ve keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Çerkez’e öğretmenler, ‘‘Tesisler ve hizmetler takdirle karşılandı. Bizim için yapılan indirim güzel oldu. Fiyatların pahalı olmasından dolayı öğle arasında ve okul bitiminde kahveye gelmekten imtina ediyorduk. Çok teşekkür ederiz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çekmeköy’de Mezuniyet Törenleri BaşladıÖnceki Haber

Çekmeköy’de Mezuniyet Törenleri Başladı

Göcek’te Yat ve Teknelerin Deniz Yaşamına Zararı EngellenecekSonraki Haber

Göcek’te Yat ve Teknelerin Deniz Yaşamın...

den-kızıl göl manzara

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar