sol-1
sağ-1
İstanbul
DOLAR14.7975
EURO15.8183
ALTIN905.83

Çekmeköy’e Yeni Kreş İçin İlk Adım Atıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çekmeköy’e Yeni Kreş İçin İlk Adım Atıldı
Abone ol
Merkez Mahallesi’nde yer alacak kreş ve gündüz bakım evinin temel atma töreni Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’in katılımı ile gerçekleştirildi.

                 Eğitim alanında ilçeye kalıcı eserler kazandırmaya devam eden Çekmeköy Belediyesi, okul öncesinde çocukların eğitim ihtiyacını karşılayacak, aile ekonomisine destek vermek için çalışan annelere kolaylık sağlayacak kreş ve gündüz bakım evinin temel atma törenini gerçekleştirdi. Merkez Mahallesi’nde Yunus Emre Caddesi ve Engin Sokak kesişiminde yer alan kreş ve gündüz bakım evinin temel atma töreni; Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sinan Öztürk Karaca, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hülya Özdemir, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Melda Tanişman Tutan, meclis üyeleri,  kreş ve gündüz bakım evinin bağışçısı İnal Aydınoğlu, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

              Toplamda 979 M2 alan üzerine inşa edilecek ve 4 kattan oluşacak kreş ve gündüz bakım evinde, 8 sınıfta toplamda 100 öğrenci eğitim alacak. Çağdaş eğitim standartlarına uygun olarak tasarlanan kreş ve gündüz bakım evi ayrıca; uyku odası, yemekhane, idari birimler, iç ve dış oyun alanları ile çocukların eğitime, gelişimine ve güvenliğine önem veren bir yapıya sahip olacak.

            Kreşin ilçeye kazandırılacak son değil ilk kreş olacağını vurgulayan Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez; "Adaylığım sürecinde ilçede gördüğüm ve bizlerden talep edilen en önemli isteklerden biri kreşti. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz, 2019’dan bu yana 39 ilçede bu alanda önemli adımlar attı ve atıyor. Biz de Çekmeköy’ün 21 mahallesine kreş yapımı için sizlere söz vermiştik. Bugün bunun ilk adımını atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel günümüzde yanımızda olan tüm Çekmeköylü komşularıma, siyasi parti temsilcilerine, yol arkadaşlarıma ve bağışçımız güzel insan, ağabeyim İnal Aydınoğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Bugün büyük bir gururla attığımız kreş projemizin temeli ilk olmayacak tabi. Diğer mahallelerimizde de yer tespitleri yaptıktan sonra bağışçılarımız ve öz kaynaklarımızla Allah’ın izniyle 21 mahallemizin tamamında bu adımı 5 yıl içinde tamamlayacağız. Yine seçim sürecinde dolaştığım mahallelerimizde bir diğer sorun da kalabalık sınıflar konusuydu. Üzülerek müşahede ettim ki, çocuklarımız 45-50 kişilik sınıflarda eğitim görüyor. Bu sorunu da çözmek için arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıp, projeler üretiyoruz” dedi.

İNSANLIK YOLUNDAKİ YÜRÜYÜŞÜN TEMELİ AİLEDİR

             Kreşin bağışçısı Gönüllü Hizmet Vakfı Kurucusu İnal Aydınoğlu, Türk milletini Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilmenin önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasında ‘‘Belediyelerin, 31 Mart itibari ile Türk Milletini çağdaş ve uygarlık seviyesine ulaştırabilmek için Atatürk’ün yolunda olduğunu gördüm. Bu görevi kendileri almışlar. Bizim çabamız da bu uğurda hizmet eden belediyelere yardım edebilmek. Buradaki çocuk yuvası bir aile yuvası olacak. İnsanlık yolundaki yürüyüşün temeli ailedir. Çocuğu evde anne yetiştirecek baba yetiştirecek sonra buradaki çocuk yuvası çocuğu alıp ona daha iyi bir gelecek verecek. Bizim çabamız hizmettir, başka hiçbir amacımız yok. Hiçbir karşılık beklemeden sadece ve sadece çocuklarımızın ve gençlerimizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmaları için iş birliği yapıyoruz.  Gençlerimiz, çocuklarımız kültürümüzü anlayıp hayata böyle katılmaları çok önemlidir. Bize el uzatan hizmetlerimizde bizi destekleyen çok değerli Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Haydi Çocuklar Yaz Spor OkullarınaÖnceki Haber

Haydi Çocuklar Yaz Spor Okullarına

Çekmeköy’de Emekliler İçin Yepyeni Bir Yaşam AlanıSonraki Haber

Çekmeköy’de Emekliler İçin Yepyeni Bir Y...

den-kızıl göl manzara

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar