Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

28-08-2017 Ümit ŞENER

30 Ağustos Zafer Bayramımızı ve Kurban Bayramımızı bir arada kutluyoruz. Bayramlar insanların  birleştiği , aynı duyguları paylaştığı özel günlerdendir.

        Türk insanı için resmi bayram senin, dini bayram senin ayrımı olmamalıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı kendini Türk  gören herkesin bayramıdır. Kurban Bayramı da Müslümanların bayramıdır. 30 Ağustos’ta  atalarımız kendilerinin ve gelecekteki  nesillerinin bağımsızlığı için büyük bir mücadele vermiş hayatları pahasına bu ülkeyi savunmuşlar ve bu uğurda can vermişlerdir. Onlara saygı ve hürmette asla kusur gösteremeyiz. Onlar sayesinde ve bu zamana kadar güvenliğimiz için canlarını veren nice şehitlerimiz sayesinde bugün huzurlu ve rahat bir yaşam sürmeye çalışıyoruz. Onları saygı ve hürmetle  anmak boynumuzun borcudur.  

          Belli bir tarihe kadar olan kişileri anmak belli bir tarihten sonrakileri anmamak, ya da o zamana kadar olan kişiler sizin atanız bu zamandakiler bizim atamız anlayışı kadar saçma tartışmaların olması çok gülünç. Türkiye  bizim vatanımız, yani içinde yaşayanların bu ülkeyi vatanı olarak benimseyenlerin vatanıdır.

          Yurt dışında gideceği evi yurdu olmayıp burada kalmaya, yaşamaya mecbur olanların vatanıdır. (Bir savaş esnasında, yurdu savunmayıp, kaçıp gidecekleri kastettim)  Gücü kuvveti yerinde olup bir savaş çıktığında çeşitli ülkelerden kaçıp Türkiye’ye gelenleri görüyorsunuz. Asla kadın, çocuk, yaşlı, sakat olup buraya kaçanları kastetmiyorum. Keza atalarımız savaştan kaçmayıp  çocuk, kadın, sakat demeden savaşıp bu ülkeyi korumuşlar. Ama her ülke vatandaşından  da Türk gibi bir ruha sahip olması beklenmez.  Türkiye’de  yaşayıp  bu ruha sahip olmayanların çıkacağı gibi , onlarda da vatanını savunma ruhuna  sahip olmayanların çıkması şaşırtıcı değil.  

         30 Ağustos’ta bu ülke için sadece Türkler savaşmadı. Bir çok kesimden insanda bu ülkeyi kaybetmemek için savaştı. Bunu da aklımızdan çıkarmamalıyız. Lafı uzatmayalım 30 Ağustos Zafer Bayramı benim gözümde,  bu ülkeyi seven, zorluk karşısında bu ülkeden kaçmayacak olanların, bu ülkenin gelişmesi için, büyümesi için, güçlü olması için çalışanların bayramıdır.  Büyümesini, gelişmesini, engelleyenlerin değil, bu ülke için (her kim olursa olsun) canını verenlere saygı göstermeyenlerin değil,  Türkiye’li olmayı kendine yakıştırmayanların değil, bu bayramların onların bayramı  olacağını sanmıyorum. 

     26- 30 Ağustos Başkomutanlık  Meydan Muharebesi   kahramanları,  Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk  başta olmak üzere tüm kahraman ecdadımızı saygı ile anıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, Kurban Bayramımızın mübarek olmasını niyaz ediyorum. Saygı ve sevgilerimle…


Bu yazı 1717 defa okunmuştur.Ümit ŞENER Diğer Yazıları
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250