Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Gündem

Meraklı Orman Kaşifleri Görev Başında

Beykoz’daki ilköğretim öğrencilerini kapsayan “Orman Kaşifleri” projesi başladı. Öğrencilere doğa ve orman sevgisini aşılamayı amaçlayan projeye katılan 1500 öğrenci eğitici ve öğretici turlarla keyifli bir doğa macerası yaşıyor.

Meraklı  Orman Kaşifleri  Görev Başında

            Orman zenginliğiyle İstanbul’un akciğeri Beykoz, doğa tutkunları ve öğrenciler için de hazine değerinde mekân ve alanlar barındırıyor.

           Öğrencilere erken yaşlarda orman ve doğa sevgisi aşılamayı amaçlayan Beykoz Belediyesi de ilçedeki ilköğretim öğrencileri için “Orman Kaşifleri” Projesi’ni hayata geçirdi.

           Beykoz Korusu’nda doğa turuna çıkan öğrenciler, ormanda yaşayan canlıları, bitkileri ve kuşları yakından inceleme fırsatı buluyor. Rehberler eşliğinde merakla ormanı gezen öğrenciler bazen bir sincabı görmenin bazen de bir ağacın yaşını hesaplamanın heyecanını yaşıyor.

          Ellerindeki büyüteçlerle yaprakları, ağaç ve bitkileri inceleyen öğrenciler tur sırasında tanıştıkları  yaprak, bitki ve meyveleri de heybelerine topluyor. Turlarda ayrıca doğa, canlılar ve mevsimler hakkında sohbet ediliyor.

          Gezinin sonunda ise çocuklar keşif yürüyüşündeki gözlemlerini, topladıkları doğa hazinelerini kendilerine hediye edilen “Tabiat Günlükleri”ne resmediyor, yeni bilgiler ve güzel anılarla ormandan ayrılıyor. 


Bu haber 684 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Gündem HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250