Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Gündem

Güç Kardeşler Anadolu lisesinin Büyük ÖSYS Başarısı

2011-2012 Eğitim Öğretim yılında açılan, Çekmeköy’ün en güzide liselerinden biri olan Güç Kardeşler Anadolu Lisesi’nin ilk mezunları büyük bir başarı ile kazandıkları Üniversitelere yerleşti.

Güç Kardeşler Anadolu lisesinin Büyük ÖSYS Başarısı
Haber Detay İçi 300x250

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve eski Çekmeköy Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim’in önayak olması ile  Prof. Dr. Ülker Güç, Av. Şaziye Güç ve Dr. Behram Güç kardeşlerin, Çekmeköy’e yaptırdıkları Güç Kardeşler Anadolu Lisesi  Geçen dört yılda gerek bilimsel gerekse kültürel ve sportif alanlardaki başarılarıyla adından sıkça söz ettirdi.

Çekmeköy’de TEOG puanına göre en yüksek puanlı öğrencilerin tercih ettiği okul haline gelerek, Devlet okullarının da özel okullardan eğitim kalitesinde aşağıda olmadığını büyük bir başarı ile gösterdi.  Bu konuda bilgi aldığımız Okul Müdürü Ahmet Hakan Yamak “Okulumuz öğrencileri2015 YGS’DE %100 başarı göstermiş, LYS’ye girerek tercihte bulunan öğrencilerden yerleştirme başarısı %87 olup, tüm öğrencilerimiz arasında üniversiteye yerleştirme başarısı %75 olmuştur. Üniversiteye yerleşen öğrencilerimizden çoğunluğu Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Hukuk Fakülteleri ve Eğitim Fakültelerini kazanmış olup ayrıca ilçedeki devlet okullardan tek Tıp Fakültesi kazandıran okul olması bizleri oldukça gururlandırmıştır. Öğrencilerimizin %41’nin ilk üç tercihlerine yerleşmeleri ise öğretmenlerimiz ve veliler adına gurur kaynağı olmuştur. Bu başarılardan dolayı okulumuz öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik eder başarılarının devamını diler, “Eğitim Vadisi” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çekmeköy Güç Kardeşler Anadolu Lisesi’ni kazandıran başta okul bağışçıları ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi


Bu haber 7997 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Gündem HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250