Site Sol Reklam Alanı  120x600

Site Sağ Reklam Alanı  120x600

04-05-2016 Gündem

Eğitim Bir Sen 3 nolu Şube Ümraniye de Buluştu

Eğitim Bir Sen 3 Nolu şube tarafından organize edilen “ Adım Adım Daha Müreffeh, Daha Özgür Türkiye’ye Doğru” programı, Ümraniye’de yapıldı.

Eğitim Bir Sen 3 nolu Şube Ümraniye de Buluştu
Haber Detay İçi 300x250

 

Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı, Eğitim Bir Sen 3 nolu Şube tarafından düzenlenen, “Adım Adım Daha Müreffeh, Daha Özgür Türkiye’ye Doğru” programı Ümraniye’de yapıldı. Büyük bir katılımın olduğu yemekte, bir çok kişi yer bulma sıkıntısı yaşadı.  Yemeğe İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Zeynel Abidin Polat ve İrfan Asiltürk, Memur Sen’e bağlı sendikaların Başkanları, Üniversite temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Müdür Yardımcıları ve çok sayıda davetli katıldı.

     Açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen 3 nolu şube başkanı  Erol Ermiş, 21 yıllık sendikal mücadelenin önemli bir zaman dilimini, legalite kazanmak için harcadıklarını, bir yandan yasası olan bir sendika hakkı için mücadele ederken, diğer taraftan 28 Şubat Postmodern darbesinin bedelini en ağır şekilde ait oldukları camiayla beraber, bedelini ödediklerini, nihayetinde 2001 yılında güdük te olsa bir sendika yasası çıktığını, bugün ise Türkiye’nin en büyük sendikası olmayı başardıklarından bahsetti. Ermiş bu süreçte sendika olarak büyük işler başardıklarını da belirtti. 2012 sonlarından itibaren başlattıkları “ Kamuda Kıyafet Özgürlüğü” Kampanyası hatırına 2013 yılının ilk aylarında iki müjdeyle sevindiklerini söyleyerek bu iki gelişme için genel başkanına, Başbakana ve Okyanus Ötesine çok teşekkür ederek üçüne de uzun ömürler diledi.Eğitimde ki sıkıntılardan da bahseden Ermiş Okullarda büyük bir Güvenlik ve Temizlik zafiyeti olduğuna vurgu yaptı. 127 Bin Öğretmen açığı ve 300 Bin atanmayan öğretmenlerin varlığı düşündürücüdür dedi.

  Programda konuşan İstanbul Milletveki İsmet Uçma, Aile ve Öğretmenlik kurumu çok önemlidir diyerek başladığı konuşmasında “ Ülkemiz 28 Şubat sürecinde yoğun tahribat yaşadı. Eğitim camiasıda bundan çok etkilendi. Bu süreç daha yeni yeni düzeliyor. Günümüzde bütçeden  Eğitime önemli bir pay aktarıyoruz. Öğretmenlerimizin ve Okullarımızın sıkıntılarını biliyoruz. Bununla ilgili komisyon da kurduk. Okulların A’dan Z’ye  envanterini istedik, sorunlarını araştırıp çözeceğiz” dedi.

 Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise yaptığı konuşmada, diğer sendikalara yüklenerek, onları bir bakıma samimiyetsizlikle ve problemleri çözme yolunda destek vermemekle suçladı. Amerika ve İsrail’e de yüklenen Gündoğdu, İsrail’in Terörist bir devlet olduğunu ve insanlık suçu işlediğini, Memur-Sen olarak her zaman mazlumların yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi. Gündoğdu “Birlikte olma sevdamızın farkında olmamız lazım, Örgütlülüğümüz arttıkça iyiliği çoğaltma, kötülüğü azaltma, kazanımları artırma, mağduriyetlere son verme noktasında çok daha etkili olacağız. Küresel kapitalizme, sömürüye, işsizlik, yoksulluk ve zulümlere de dur diyebileceğiz” dedi. Ve Memur-Sen’e bağlı sendikalara daha çok üye kazandırılmasını istedi. 


Bu haber 3990 defa okunmuştur.

Etiketler :
özen sanat Haber Detay Altı 468x60
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Gündem HABERLERİ
Tüm Detaylar En Alt - 468x60
CLK- Detay Sağ 1 - 300x250
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
ÜMRANİYE RAMAZAN2 Detay Sağ 2 - 310x310
Emniyet1 Detay Sağ 3 - 300x250