CHP Ümraniye de Dayanışma Günü

Siyaset


CHP Ümraniye Düzenlediği Dostluk ve Dayanışma yemeğiyle dikkat çekti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığının düzenlediği Dostluk ve Dayanışma yemeği büyük ilgi gördü. Büyük salonda insanlar yer bulmakta güçlük çekerken, bir çok yeni masa açıldı. Yemeğe katılanlar arasında,Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş,  CHP Milletvekilleri, Kadir Gökmen Öğüt, İhsan Özkeş, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları, Disiplin Kurulu Üyeleri, CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Ali Gökçek, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Bir çok İlçenin İlçe Başkan ve yönetimleri,Çeşitli İlçelerin Belediye Meclis Üyeleri, Ümraniye  Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Resul Taşcı, Anadolu Yakası esnaf sanatkarları ve İşadamları Derneği Başkanı Necmettin Sarı, Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bayram Çavuşoğlu, çeşitli STK’ların Başkanları,Muhtarlar, İşadamları ve vatandaşlar katıldı.

         Yemek organizasyonunun ev sahibi, CHP Ümraniye İlçe Başkanı  Nurkal Dedetaş yaptığı selamlama konuşmasında, güçlü bir örgütün temelinin onun en küçük, en uç biriminde başladığına ve partinin en tepe noktasında hayat bulduğuna dikkat çekerek, partinin en üst organı, en alt organının baskısını üzerinde hissetmediğinde ne siyaset üretebileceğine, ne de partiyi layıkıyla yönetebileceğini söyledi. Dedetaş konuşmasına “ Nasıl ki en alt birim, en üst birimin durumunu belirliyor ise Ülke iktidarının anahtarı da yerel yönetimlerdir. Bu itibarla öncelikli hedefimiz yerel yönetimlerde partimizi iktidara taşımak olacaktır. Bunu hep birlikte başarabiliriz. Birimizin eksikliği kazanmamıza engeldir. Ne bizim, ne de ülkemizin kaybetmeye tahammülü yoktur. Emperyalizme karşı mücadelenin çatısı ve itici gücü olmalıyız.” Dedi.

 Dedetaş’tan sonra Milletvekilleri ve İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı selamlama konuşması yaptı. Slayt sunumundan sonra, Halk Oyunları Gösterisi yapıldı. Milletvekillerinin Halk oyunları ekibi ve vatandaşlarla halay çekmesi büyük alkış aldı. Program  canlı müzik  ile devam etti. 

 

 
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz
 
Başa Dön